Zoo Chleby

23.06.2018

Požadavky byly jasné: " Mami, chci na zvířátka." Tak jsem sedla k počítači a hledala Zoo, do které se dá rozumně dojet vlakem, Amálka to ujde a není přes celou republiku. A do top výběru se dostala Zoo Chleby. Tak jsme druhý den ráno sedli na vlak a jeli. 

Nejlepší je dostat se vlakem do Nymburka a tam přestoupit na motoráček do Oskořínku. Jediný problém pro kočárky nastává právě zde, jelikož nádraží v Nymburce není bezbariérové, není zde ani kolejnice na schodech, takže kočár musíte vzít na ruce a snést i vynést na nástupiště. Vlaky do Oskořínku jezdí ze III. nebo IV. nástupiště. 

Do i z vláčku nám vždy ochotně pomohl průvodčí. Stanice Oskořínek je na znamení, což stačí nahlásit průvodčímu a vlak Vám zastaví, cestou zpět jen čekat na zastávce a být vidět ;)

Z Oskořínku do Zoo jsou to necelé 3 km po silnici. Silnice není frekventovaná, cestou jsme potkali 3 auta a jeden traktor. František se vezl v kočárku a Amálka drandila opatrně po kraji na koloběžce (a já měla jistotu, že to ujde). Po 400 metrech cesty jsme si hned dali výbornou točenou zmrzlinu v Cukrárně Oskeruška. Cesta do Chlebů vede po sluníčku, takže určitě kloboučky s sebou. Náš tip: Ve vedrech si vozíme maličký rozprašovač s vodou a je to skvělé osvěžení ;)

Na začátku vesnice Chleby je krásný evangelický kostel, kam jsme se podívali ( doporučujeme). 

Zoo má dvě části - starou a novou. Určitě je lepší jít prvně do staré části a potom do nové. V nové totiž najdete veliké dětské hřiště a děti jentak pryč nedostanete. Ve staré části je i víc zvířátek, malé hřiště a stín. 

Na webových stránkách Zoo najdete i pár pracovních listů pro malé i větší děti. Určitě si je vytisknete, ve vlaku se určitě budou hodit. A tady, ve složce pracovní listy, brzy nějaké také najdete.

Pokud Vám ještě zbude pár sil a času, kousek za Oskořínkem ( cca 1km) se nachází rozhledna Hrubý Jeseník. Prý je krásná a stojí za to se tam jít podívat. Nám už síly nezbyly, ale jednou se tam určitě podíváme.