Poděbrady

04.06.2018

Poděbrady. Krásné město. Plánujete půldenní nebo celodenní výlet? Poděbrady se hodí pro oboje. Kolonádu stihnete za půl den a když přidáte koupání v jezeře, máte krásný program na celý den.

Poděbrady jsou ideálním místem pro začínající vláčkovýletíky. Nic náročného, rovinka, koupání, zmrzlina. Prostě pohodička. 

Cesta do Poděbrad je přibližně na hodinku. Záleží, jakou si vyberete možnost:

  1. Z Prahy z Hlavního nádraží rychlíkem a cesta trvá cca 45 minut, je to sice rychlejší, ale musíte počítat s pár schody do vlaku. 
  2. Druhou možností je svézt se osobákem - Elefantem, který jezdí z Masaryčky, přes Vysočany a Horní Počernice. Z Masaryčky cesta trvá hodinku a čtvrt. 

My zvolili druhou možnost a cestou si vyluštili křížovku a vybarvili nějaké obrázky :) 

Nádraží v Poděbradech je bezbariérové, takže se nemusíte bát schodů. Je tam výtah. Hned u nádraží začíná promenáda s prvním pramenem a fontánou. Tip: Nezapomeňte si s sebou vzít hrnečky nebo lahve na ochutnání pramenů. Když zapomenete, zachrání vás Penny kousek od nádraží. 
Když projdete až na konec do lázeňského parku, objevíte dětský ráj - vodní chodník, trysky a bazen. kde se děti vyřádí do syta. Hned vedle najdete výbornou jadranskou zmrzlinu a výběr asi z 15ti příchutí. Odtud už je to jen kousek na náměstí a k řece, kde děti mohou provětrat koloběžky, odrážedla a další. U řeky také najdete Poděbradský zámek s dalším pramenem. 

Kdo by měl ještě energii je možné od zámku( popř. náměstí) přes řeku dojít cca 1 km k Jezeru, kde je krásné koupaní. Provoz koupaliště je 8:00- 20:00 a vstupné pro dospěle 50,- / den a děti 30,- / den. My se k jezeru už nedostali, Amálka už byla uťapkaná, tak jsme se vrátili na nádraží a vydali se zpět do Prahy. Cestou jsme se ještě zastavili na pravou lázeňskou oplatku a tím náš výlet završili. Celý výlet je pro kočárky velmi přívětivý.