Lužná u Rakovníka aneb vláčkem na vláčky

08.06.2018

Máte doma opravdové vlakové nadšence jako já? A jen samotná cesta vlakem jim je málo? Tak pro vás máme tip. Výlet do železničního muzea v Lužné u Rakovníka.


Začínáme opět v Praze. Přímý vlak do Lužné jede ze stanice Praha - Bubny/ Vltavská ( Dále staví v Dejvicích a Veleslavíně). Případně je spoj s jedním přstupem v Kladně. Cesta trvá hodinu až hodinu a půl - dle konkrétního spoje. S kočárkem se dá jet bez problémů, vlaky jsou prostorné a nikdy jsme neměli problém se s kočárem vejít, průvodčí mi s kočárem do vlaku vždy pomohl.

Běžně jezdí přímý vlak z Masarykova nádraží, ale v současné době (06/2018) probíhá výluka na trati.

Cestou si můžete přečíst pohádku o mašinkách nebo najít každé mašince svou garáž ( pracovní listy budou k dispozici již brzy).

Při přijezdu do Lužné určitě koukejte z okna a muzeum nemůžete přehlédnout. Z nádraží vás čeká kraťoučky přesun asi 400 metrů a budete na místě. Všude jsou cedule, takže se určitě neztratíte.

Přímo u nádraží je fajn hospůdka z dětských hřistěm, kde se můžete zastavit na zmrzlinu :)

Muzeum je otevřeno každoročně do konce října. Doporučuji si na stránkách muzea zjistit otevírací dobu v konkrétní dobu, jelikož se mění dle ročního období. Vstupné je velmi přívětivé ( Dospělí 90,- Děti 6 - 15 50,- a děti do 6 let zdarma. Pokud předložíte lístek z vlaku do Lužné získáte slevu 10,- / osoba).


Po zakoupení vstupného začíná zábava. Desítky lokomotiv a vagonů. Děti můžete vypustit a nechat je spoustu mašin prolézat a prozkoumat. Tip: Nedávejte dětem oblíbené oblečení, některé lokomotivy jsou opravdu špinavé od oleje.

O víkendech a svátcích se můžete svézt po úzkorozchodném okruhu v areálu muzea.

Na své si přijdou i nejmenší lezoucí děti. V areálu je spostu travnatých ploch, kde se mohou prolézt.


Přímo v areálu se nachází i občerstvení s hezkých dětských hřištěm. V občerstvení si můžete dát pivo, limču, zmrzlinu a klasické fastfoodové jídlo tipu párek v rohlíku, hranolky atd. Hřiště je hned vedle občerstvení ve stínu mezi stromy.

Výlet se nám moc líbil. Bez problému tam zvládnete strávit celý den a děti se nebudou nudit ani chviličku. Určitě se sem ještě někdy vydáme.