Zoo Jihlava

05.08.2018

Další Zoo, kterou jsme navštívili, byla ta jihlavská v rámci našeho pobytu u Medlovského rybníka.

Cílovou stanicí nám byla Jihlava - město odkud jsme se vydali přibližně 1,5 km do Zoo. Do Jihlavy se dostat vlakem je bezproblémové a jistě to zvládnete odkudkoliv. Nádraží je plně bezbariérové, stejně tak cesta přes město je vhodná pro kočárek. Nejbližstí vstup od nádraži najdete z Březinových sadů.

Vstupné je velmi milé. Dospělí 110,- a děti od 3 let 60,-. Našimi oblíbenými zvířátky jsou surikaty, které zde také najdete. Kromě toho zde uvidíte nejrůznější zvířátka a zajímavé expozice. Malé děti jistě potěší babiččin dvoreček, ale i lesní stezka se zajímavými postřehy ze života v lese.

U hlavního vchodu najdete občerstvení a toalety a také hezké hřiště pro děti. Celou Zoo provázejí drobné herní prvky, které děti udržují stále ve střehu. Na toaletách najdete i přebalovací koutek a v občerstvení nám ochotně ohřáli jídlo pro prcka.

Zoo se nám líbila moc a mít jí blíž, jezdíme tam častěji. Velikostně je tak akorát, aby jí děti zvládli projít celou a je v příjemném terénu, žádné kopce a náročné cesty. Byli jsme tu na jaře v dubnu a čas to byl ideální. Vyšel nám krásný slunečný den a nebylo letní horko, kdy by se na sluníčku nedalo pobýt.

Pro zpříjemnění cesty vlakem nebo odpočinkovou chvilku na výletě dětem vozím různé omalovánky a skládačky. V Zoo se nám osvědčily obrázky se zvířátky, které tam hledáme a skládačky hlava a tělo. Brzy je budete mít k dispozici ke stažení.