Skanzen Kouřim

21.07.2018

Další náš výlet vedl do kouřimského skanzenu. Tentokrát jsme chtěli odpočinkový výlet a to se nám splnilo.

Do Kouřimi dojedete vláčkem pohodlně. Kouřimské nádraží je zvláštní tím, že tam končí kolej a dál už nedojedete. Z nádraží se vydáte po zelené, přes celou Kouřim, přes náměstí až ke skanzenu. Cesta má 2 kilometry.

Vstupné do skanzenu je přívětivé: dospělý 80,-, děti od 6 let 40,-.

Pokud si chcete užít klidu a ticha, doporučuji se do skanzenu vydat ve všední den nebo v den, kdy tam není žádný doprovodný program. Pak tam potkáte jen pár lidí a užijete si klidu dosyta.

V Kouřimi, ale bývají hezké doprovodné programy pro děti i dospělé. V současné době zde probíhá pohádkové řemeslné léto. https://www.skanzenkourim.cz/pro-navstevniky/narodopisne-porady/

Nevýhodou skanzenu je, že si zde nedáte žádné občerstvení. Proto si určitě vezměte dostatek jídla s sebou nebo se můžete najíst na kouřimském náměstí, kde ji jistě vyberete příjemnou hospůdku.

Pokud vám po návštěvě skanzenu zbyde energie, můžete se z náměstí vydat po žluté na 3,5 kilometrový okruh naučné stezky Stará Kouřim, kde se seznámíte s historickým vývojem hradiště nedaleko města. Potkáte zde Libušino jezírko nebo Leichův kámen. 

Na stezku jsme se již nedostali, ale určitě se tam v budoucnu podíváme.