Sedlec - Praha

04.06.2018

Půldenní výlet kousek z Prahy. Vyhlídka, přívoz a vláček.


Tento výlet se dá částečně zvládnout s kočárkem ( později se k tomu dostanu), ale nosítko určitě s sebou.
Pár minut vláčkem z Masarykova nádraží leží Sedlec a v Sedleci toho je spoustu. 


Nejdřív nás nohy vedly na nádhernou vyhlídku na Vltavu. Z nádraží k zámku, od zámku okolo městské policie a hned doleva do ulice U Rychty a tady začíná stoupání. Necelý kilometr prudkého kopce a schodů, ale stojí to za to. Nahoře čeká překrásný výhled na Vltavu a část Prahy. A zasloužená svačinová pauza :) 


Pokud se na výlet vydáte s kočárem, je možné si kočár zaparkovat v babyfriendly Bistru u tří bratří, kde si můžete dát i občerstvení ( z nádraží musíte kousek dolu k řece). V bistru s tím neměli problém, jen je potřeba si ohlídat provozní dobu.


Po vyhlídce jsme se vydali zpět dolů až k přívozu (P1) a svezli se k Zámkům. Přívoz vozí i kočárky. Zde se dá výlet ukončit a nastoupit na autobus MHD. 


Ale my šli dál po cyklostezce vedoucí podél Vltavy. Cyklostezka je ideální pro kočárky a malé závodníky. Cestou potkáte pár kachen i labutí. O dva kilometry dál dalším přívozem (P2) se dostanete k Podbabě a odtud už autobusem domů. (Případně dvě stanice autobusem přímo na Podbabu a zase vláčkem na Masaryčku - to byla naše volba)