Rozhledna Doubravka

30.07.2018

Další z odpočinkových výletů na novou rozhlednu v Praze - Kyjích.

Na tento výlet jsem vyrazila bez dětí. Ale nezapomněla jsem se dívat na důležité věci, abych vám mohla předat tipy.

Vaší cílovou stanicí bude Praha - Kyje. Stanice je bezbariérová, takže se nemusíte bát schodů a pro kočárek nepřístupných míst.

Z nádraží se vydáte po naučné stezce Prahy 14 a půjdete po ní cca 750m. Po zmíněných 700 metrech, kdy naučná stezka uhybá do prava, se vydáte na druhou stranu ulicí Za rokytkou, po dalších pár metrech se budete držet v pravo a sejdete ze silnice na kamenitou cestu, která začne stoupat do kopce. Cesta je štěrková, ale dostatečně široká a s kočárkem se dá krásně projít.

Přibližně 1,5 km z nádraží dorazíte k rozhledně. Uvidíte jí už z dálky, takže se nemusíte bát, že byste se ztratili. Na rozhlednu se s kočárkem nedostanete, ale není problém ho dole nechat - pořád na něj uvidíte. Neplatí se zde vstupné. Jediné omezení je v počtu osob na rozhledně. Na vyhlídce i schodech smí být maximálně 9 osob.

Musím říct, že jsem ráda, že jsem tento výlet absolvovala prvně bez dětí. Na rozhlednu musíte vyšlapat 98 točitých schodů a sama se dvěma malými dětmi bych to nezvládla, takže vím, že až pojedu s dětmi, vezmu si pomocníka k druhému dítěti.

Z rozhledny je krásný a netradiční výled na Prahu a už jen pohled na samotnou rozhlednu je neskutečně krásný. V místě také najdete stánek s klasickým občerstvením, posezení a travnatý plácek na vyběhání dětí.

K rozhledně se dá dostat nejen po cestě, kterou jsem vám tady popsala. Cest je několik a chci je testovat, protože to máme kousek od domova. Zatím tedy přidávám tuto, která je pro kočárky vhodná a další budu přidávat časem.

Abych se nevracela stejnou cestou zpět, pokračovala jsem po stejné cestě dál, směrem k Černému mostu. Začíná zde ( respektivě končí) nová naučná stezka s vílou Mimi a pohádkami, která se po cca 500 metrech znovu setká s naučnou stezkou Prahy 14. Té se můžete držet dál a dojít až na rozcestí, kde NS uhybá doleva. Zde vyrůstá krásné nové dětské hřiště, které děti jistě ocení.

A až si děti pohrajou, stačí dojít na autobusovou zastávku Doležalova a svézt se autobusem zpět k vlaku ( popř. Na metro). A kdo nebude mít dost, může jít na vlak další 2 km do Dolních Počernic ( jedna stanice po Kyjích).

Výlet doporučuji všemi deseti. Krásné zelené místo v Praze, netradiční rozhledna a zážitek.