Království železnic

11.08.2018

Když je moc horko nebo naopak moc zima, přemýšlíme co dělat. A v těchto dnech, kdy je venku 35°C už se výlety moc zvládat nedají. Tak jsme se před vedrem schovali do Království železnic.

Jelikož bydlíme v Praze dopravili jsme se metrem, ale pro nepražáky je nejbližší stanice Praha - Smíchov, od kterého se dá dojít do království pěšky (viz mapa).

Na nádraží bohužel není výtah ani kolejnice na schodech, proto počítejte se schody z nástupiště, kde musíte snést kočárek. Další cesta je bez problémů a celé království železnic je vhodné pro kočárky.

Jedinou nevýhodu jsem shledala v ceně vstupného. Je poměrně vysoké, proto doporučuji počkat si ne nějakou slevu ( např. Na slevomatu bývají akce celkem často).

Po zakoupení vstupného sjedete výtahem (hned u pokladny) do -1 patra, kde začíná expozice. V totmto patře najdete menší část vláčků a parádní tramvaj a autobus, který mohou děti celý prolézt. V zadní části je menší herna a velký vlak. Tato část je spíš pro větší děti ( čtyřletá Amálka si už také přišla na své, ale dvouletý František trochu tápal a nic moc neviděl).

Spodní patro je pro prcky zajímavější. Kromě toalet, zde najdete spoustu modelů reálných českých drah a zajímavých míst, modely z lega či ze dřeva. Děti ocenily lavičky podél celé výstavy, po kterých mohly chodit a tak hezky na modely viděly. A nejúspěšnější částí celého Království byla herna. Je trochu schovaná, tak jí možná dost lidí přejde. Najdete ji pokud půjdete od schodiště do -2 patra vpravo. A hned druhé dveře, které jsou před vlakovými sedačkami. V herně bylo spoustu aktivit a děti by si tam hrály snad ještě dnes, kdyby nás nevyhnal hlad :)

Když to shrnu - v Královstvní železnic se dá strávit celé odpoledne a děti od dvou let se určitě nudit nebudou.