Do Berouna na medvědy

13.06.2018

Pamatujete si večerníček Méďové? Pouštíte ho dětem? My se na něj občas podíváme a má úspěch, hlavně znělka..Brum, brum, brum, o čem se zdá medvědům... A tak nás jednoho dne napadlo se jet na Kubu, Vojtu a Matěje podívat. 

Naše cesta začala na Hlavním nádraží v Praze. Vlaky odtud jezdí přes Smíchov (Na Smíchově není bezbarierové nádraží). Cílová stanice - Beroun. Můžete jet rychlíkem i osobákem. Rozdíl je jen chviličku. Rychlíkem budete v Berouně asi za 40 minut. 

Jediná nepříjemnost pro kočárky nastane na berounském nádraží. Nejsou tam výtahy, ani kolejnice na schodech. Tento problém je ale dočasný. Nyní je nádraží v rekonstrukci a během srpna 2018 by mělo být nádraží i nástupiště bezbariérové. A pak bude náš výlet 100% kočárkový :)

Před nádražím najdete malé hřiště s mašinkou, kde si můžete zkrátit čekání na vlak. Pak už se vydáte směrem k řece a půjdete stále rovně až na náměstí. Tam hned vlevo a projdete bránou. Na křižovatce po pravé ruce uvidíte polikliniku, před ní zahnete doleva a budete stoupat. A pak už jen stále vzhůru a cíl neminete. Cesta z nádraží má necelé dva kilometry a hravě jí zvládnete. Nám stoupání zpestřila hra na úkoly ( Amálka má ráda, když jí cestou dávám různé úkoly. Např. doběhni k lampě, skákej po jedné noze, obejmi 3x strom, dej bráškovi pusinku, atd.. Dokáže takhle ujít nemalé vzdálenosti).

Před mědvedáriem najdete krásné lesní hřiště s pískovištěm, pravou pirátskou lodí a spoustou dalších atrakcí. Také tam je malé občerstvení. A teď už hurá na medvědy. 

Medvědárium je volně přístupné a zdarma. Když se vydáte horem, dojdete až k rozhledně na Městské hoře. K rozhledně i na ní vedou schody, takže tam se s kočárem nedostanete, ale my ho nechali zaparkovaný pod schody a těch 95 schodů jsme si nenechali ujít. Výhled stojí za to. Vstupné se pohybuje okolo 10,- a otevírací dobu přikládám zde:


Cestou zpět nám ještě zbýval čas a honila nás mlsná, tak jsme se zastavili v cukrárně u Mlsné kočky. Krásná cukrárna s dětským koutkem, výbornými dorty a kávou. Určitě doporučujeme. Cukrárnu najdete v ulici Hradební 102. Cestou k nádraží to není velká zacházka a děti budou mít určitě radost. 

Na medvědy jsme se jeli podívat v listopadu a ikdyž bylo chladněji, výlet se dal krásně zvládnout. 

A co dělat ve vlaku? Přeci povídat si o medvěděch a zazpívat nějaké medvědí písničky ;)